-

- Inici
-----------------------
Activitats
- Fotos
- Cartells marató
- Preus, transports
- Webs d'interés

-----------------------
- Programació'05

- Programació'06
- Programació'07
- Programació'08
- Programació'09
- Programació'10
- Programació'11

- Programació'12


-----------------------

 


-----------------------



-----------------------




   Programació  divendres 16:


AUDITORI
 

GALA DELS CURTS FINALISTES

El premi per a cada categoria es lliurarà al finalitzar la projecció de cadascun dels blocs finalistes.

             

Finalistes curts d’animació

 

20.00 h

 

El castigo  Dir.  Nelson Fernandes.  Portugal  3,13 min.
Friendsheep   Dir. Jaime Maestro.   València  7,04  min.
És vella  Dir. Pau Urgell Plaza.  Barcelona  3,34 min.
Literalmente  Dir. Néstor Fernández.  Bilbao  0,55 min.
El vendedor de humo   Dir. Jaime Maestro.  València  6,26 min.


Finalistes millor curt curt

 20.40 h


Sólo un detalle 
Dir. Giovanni Maccelli.  Madrid  3,20 min.
Atrapado   Dir.  Rishi Daswani & Iván López.  Bilbao  3,32 min.
Capibalismo   Dir. Pablo Díaz i Blanca Madrid.   Ciudad Real  2,5 min.
Lowe wars  Dir.  Vicente Bonet   Castelló   3,39 min.
LaPiñata  Dir.  Manuel Arija.  Madrid   2,52 min..


Finalistes millor curt. Premi Pere García Plensa
 

21.10 h


Vencidos  
Dir. José Manuel Meneses. Barcelona  7,37  min.
Curvas  
Dir.  David Galán Galindo   Madrid  6,05  min.
El lamento del pescador   Dir.  James J. Wilson.  Barcelona  5,07 min.
La Cruz (The Cross)   Dir.  Alberto Evangelio.   Alacant  9,35 min.
Obedecer   Dir. Dani Andreu & David Izquierdo.   Madrid   8,25 min.

 


Finalistes millor curt en català


21.57 h


El fil d'Ariadna 
Dir. Robert Rabanal i Jordi Papasey.   Barcelona  4,42  min.
Rates  
Dir.  Javi Pueyo.  Palma de Mallorca (Balears)  10 min.
Grawemax  Dir. Albert Pueyo Salvadó.  Cerdanyola del Vallès (Barcelona)  10 min.
El electricista   Dir. Sergi Sánchez.  L'Ametlla del Vallès (Barcelona)  7,42  min.
Teonomicón  Dir.  Toni García Crespo.   Barcelona  10 min.



Finalistes curt Chicha Cutre

22.00 h


Mal día  Dir.  Iñigo Sbeltza.  Guipúscoa.  8,25  min.
Gire a la izquierda  Dir.  Paulo Morgue.  Cerdanyola del Vallès (Barcelona)   3 min.
Un día de golf  Dir. David Muñoz.  Barcelona  3,02 min.
Perfecto completamente    Dir.  Juanje de los Ríos, Víctor Cerdán i Guillermo Sanjuán.  Madrid  2,05  min.
El Wargh   Dir. Curro Cruz.  Màlaga  2,59  min.

   


 Per a acabar la nit...

 

23.15 h


THE COLLECTOR    Dir. Marcus Dunstan   E.U.A. (2011)  87 min.

 

   Amb la col·laboració de:

SUBFILMS  SILMARIL  MECANOSCRIT  SANTS 3 RADIO    DIABLES DE SANTS