- CLASSIFICACIÓ FINAL - Ronda 10      GRUP A

 

Rank SNo.   Nombre EloN EloInt Fed. Equipo Pts BUC BUC Prog
1 4 GM Bartel Mateusz 2579 0     8 55 66 48
2 21 GM Lafuente Pablo 2505 2506 2499 Cerdanyola Valles 8 55½ 68½ 45½
3 30 IM Di Berardino Diego Rafael 2471 0     8 54 67½ 44½
4 16 GM Oms Pallisse Josep 2514 2494 2539 Lleida 8 52 64½ 46½
5 10 GM Salgado Lopez Ivan 2532 2516   Marcote 47½ 59 41
6 3 GM Hernandez Carmenates Holden 2582 2562 2590 Barbera 54 66½ 44
7 2 GM Rodshtein Maxim 2605 0     55½ 67½ 44
8 22 IM Mekhitarian Krikor Sevag 2504 0     49½ 61½ 42½
9 1 GM Postny Evgeny 2661 0 2627 Barbera 55 67 45½
10 20 FM Cruz Cristhian 2508 2470 2544 Scc Sabadell 51½ 62½ 44½
11 15 GM Radulski Julian 2516 0     54½ 66½ 46½
12 11 GM Lopez Martinez Josep Manuel 2531 2532 2551 Uga 55½ 69 46
13 17 GM Guliyev Namig 2510 0     53½ 66 44½
14 7 GM Fier Alexander 2558 0     50½ 63 43
15 9 GM Sumets Andrey 2534 0     49½ 61 41½
16 13 GM Almeida Quintana Omar 2525 0 2503 Scc Sabadell 7 55 67 45
17 26 IM Cuartas Jaime Alexander 2495 2489 2507 Montcada 7 49 61 43½
18 8 GM Aroshidze Levan 2547 2540 2547 Banyoles 7 48½ 60½ 40½
19 35 GM De Vreugt Dennis 2427 0     7 49½ 61½ 41½
20 33 IM Sundararajan Kidambi 2446 0     7 50½ 61½ 42½
21 59 FM Lorenzo De La Riva Lazaro 2367 2341 2392 Balaguer 7 54 67 43
22 49 IM Diamant Andre 2393 0     7 53½ 65 41½
23 5 GM Nijboer Friso 2564 0 2558 Foment 7 51 63½ 40½
24 43 IM Lubczynski Rafal 2414 0     7 50½ 63½ 41
25 12 GM Narciso Dublan Marc 2525 2510 2557 Montcada 7 47½ 58½ 39
26 39 IM Vila Gazquez Xavier 2419 2405 2456 Sta Coloma Queralt 7 46½ 57 39
27 104   Kleijn Christov 2238 0   LSG 7 45 56½ 37
28 48 FM Alonso Rosell Alvar 2393 2335 2422 Gerunda 7 44½ 56½ 38½
29 46 IM Rojas* Luis 2406 2394 2411 Mollet 7 44½ 56½ 36
30 83   Moen Andreas 2297 0   OSS 7 44½ 54½ 37½
31 6 GM Howell David W L 2561 2536 2537 Ateneu Colon 53 65½ 43½
32 51 IM Gullaksen Eirik 2387 0   Bergens SK 52½ 64 40½
33 37 IM Hansen Torbjorn Ringdal 2423 0   SK 1911 51 64½ 41
34 36   Beinoras Mindaugas 2426 0   Montalitus Kaunas 50 62½ 40½
35 42 IM Panelo Marcelo 2414 2412 2451 Sant Andreu 50 62 40½
36 28 GM Akesson Ralf 2480 0     48½ 60½ 41½
37 40 FM Recuero Guerra David 2417 2400   Universidad de Oviedo 48½ 60½ 40
38 34 IM Huerga Leache Mikel 2433 2420   Oberena 48½ 60½ 37½
39 66 FM Rios Parra Mauricio 2349 0     48 59 38
40 65 cm Hernando Rodrigo Julio A 2354 2352 2405 Ateneu Colon 47 58 38
41 78 FM Byklum Bjornar 2308 0   SOSS 47 57½ 36½
42 14 IM Alsina Leal Daniel 2517 2504 2504 Uga 46½ 57 36½
43 45 IM Matnadze Ana 2411 2408 2444 Barbera 46 58 38½
44 25 IM Munoz Pantoja Miguel 2499 2487 2548 Escola Escacs De Bcn 46 58 34
45 69 FM Hernandez Ivan 2344 2315     45½ 58 37½
46 81 FM Cuartas Medina Jorge Humberto 2302 0     45½ 56 37
47 71 IM Rios Alejandro 2340 2333 2387 Montcada 44½ 55½ 37
48 58 IM Peek Marcel 2370 0 2374 Sant Andreu 43½ 54 34½
49 61 FM Van Dongen Patrick 2362 0   Le roi soleil Le Chesnay 42 51½ 34½
50 41 FM Cruz Filemon 2416 2395 2476 Montmelo 42 51½ 32½
51 74 FM Pares Vives Natalia 2321 2353 2369 Comtal 41 51 30
52 57 CM Popilski Gil 2372 0     6 53 65½ 39½
53 103   Walter Stefan 2244 0   SV Griesheim 6 52 64½ 38½
54 63   Lammers Markus 2355 0   SV Ilsmmünster 6 50½ 62 40½
55 50 FM Aloma Vidal Robert 2388 2375 2443 Masdenverge 6 50 63 37½
56 23 IM Fluvia Poyatos Jordi 2500 2492 2514 Uga 6 48½ 60 38
57 32 FM Perez Mitjans* Orelvis 2447 2441 2449 Scc Sabadell 6 48 60 40½
58 55 IM Leer-Salvesen Bjarte 2376 0   SOSS 6 48 60 37
59 31 IM Al Sayed Mohamad N 2470 0     6 48 59½ 37
60 44 FM Roser Kevin 2414 0   Issy-les-Molineaux 6 48 59 39
61 76 FM Van Eijk Sander 2315 0   Wageningse Schaakverenigi 6 47 57½ 36½
62 29 GM Karlsson Lars 2476 0     6 46½ 58½ 36½
63 62 FM Vittorino Carlo Giovanni 2357 0     6 46½ 57½ 35½
64 52 FM Rubio Mejia Luis Ignacio 2386 2361     6 46½ 57 36
65 106 FM Lyell Mark 2232 0   West London Chess Club 6 46½ 57 25½
66 72 FM Oms Fuentes Lluis 2338 2325 2370 Barceloneta 6 46 56½ 37½
67 79 cm Almeida Toledano Daniel 2303 2279 2339 Barceloneta 6 45½ 57 36
68 105 cm Ibanez Terradellas Eduardo 2237 2245 2327 Uga 6 45½ 56 35½
69 87 WIM Bensdorp Marlies 2284 0   Utrecht 6 45 56½ 35½
70 98   Lerner Oleg 2260 0   Givatayim 6 45 55½ 34½
71 67 FM Lorscheid Gerhard 2348 0     6 44 53 36½
72 47   Gallego Alcaraz Andres Felipe 2400 0     6 43½ 56 36½
73 97   Amato Andrea 2264 0   Circolo Palermitano Scacc 6 43½ 54 34
74 89 WIM Przezdziecka Marta 2281 0     6 43½ 53 34
75 156   Lopez Pereyra Antonio 2122 2094   Sauzal de Tenerife 6 43½ 52½ 33½
76 96 cm Capellades Subirana Marc 2265 2240 2316 Peona I Peo 6 43 55½ 34
77 107 FM Simon Padros Emili 2230 2239 2304 Terrassa 6 42½ 53½ 31½
78 280   Garcia Castellote Oscar 1886 1797 1965 Peona I Peo 6 42½ 52½ 31½
79 68 IM Vilela De Acuna Jose Luis 2347 0     6 42 53 35½
80 127 cm Gallart Zafra Jaume 2185 2178 2288 Tres Peons 6 41½ 51½ 31½
81 94 cm Yepes Martinez Eduard 2268 2285 2342 Foment 6 41 52 32
82 187 WFM Franco Valencia Beatriz Irene 2077 0     6 41 51 29
83 124   Camino Carrio Nicanor 2196 2185   Anand 6 40½ 50½ 28½
84 110   Ducret Thomas 2224 0   Condom 6 39½ 50½ 29
85 73 FM Ryan Joseph 2331 2332 2384 Foment 6 39½ 50 23
86 131   Barrera Clot Carlos 2173 2209 2227 Figueres 6 39½ 49½ 31½
87 166   Chalmeta Ugas Jordi 2117 2124 2203 Sant Boi 6 39 50½ 25½
88 99 cm Dominguez Pons Eric 2259 2232 2348 Sant Andreu 6 39 48 29½
89 114   Harestad Hans Krogh 2215 0   SOSS 46½ 57½ 34
90 130   Soraas Torben 2178 0   Narvik SK 46½ 57 31
91 27 IM Pakleza Zbigniew 2495 0     46 58 34½
92 111 cm Trepat Herranz Joan 2220 2221 2299 Lleida 46 57½ 32
93 168   Dalmau Jorgen 2116 0   Solna Chess Club 45½ 55½ 31
94 109 CM Stokstad Petter G 2225 0   Club de ajedrez de Vecind 45 56 34½
95 235   Zamarbide Inarrea Daniel 2017 2009   Oberena 44½ 56 30½
96 93 IM Burgos Figueroa Carlos E 2272 2235 2351 Jake 44 55½ 33½
97 56 IM Nezad Husein Aziz 2372 0     43½ 54½ 32½
98 100 WIM Robles Garcia Claudia 2256 2237   La General 43½ 53½ 34½
99 53 IM Giffard Nicolas 2379 0   Drancy 43 54½ 35
100 84 FM Humphrey Jonathan 2289 0     43 54 35
101 101 cm Exposito Amaro Josue 2247 2245 2371 Passio 43 52½ 33½
102 95   Hoeffer David 2266 0   Delmenhorster SK 42½ 54 32½
103 162   Colon Garcia Enrique 2118 2107 2251 Sant Adria 42½ 54 31
104 117 cm Coll Ortega Jordi 2206 2204 2307 Balaguer 42½ 53 32
105 213   Gurrutxaga Telleria Jose Luis 2044 2066 2135 Castelldefels 42½ 53 29
106 135 cm Valls Marti Artur 2163 2152 2247 Reus Ploms 42½ 52½ 31½
107 86 FM Mestre Bellido Hector 2284 2293 2364 Peona I Peo 42½ 52 34
108 137   Sanchez Ibern Marc 2161 2171 2291 Sant Marti 42½ 50½ 31½
109 88 cm Martin Grillo Ruben 2282 2242 2351 Catalunya 42 52 33½
110 122   Lillo Ferrer Jose Maria M 2200 2195 2248 Figueres 42 51½ 31½
111 189   Gomez Gustavo Pizzocaro 2076 0     41½ 51½ 29
112 190   Munoz Cuesta Emilio Josep 2075 2062 2198 Sant Feliu 41½ 51 30
113 77 FM Borne Niels 2312 0   Drancy 41 52½ 31½
114 207   Layola Barrionuevo Oriol 2056 2059 2188 Sitges 41 51½ 28
115 128 WFM Danelia Mariam 2185 2130 2215 Peona I Peo 41 51 30½
  138   Martorell Aubanell Adria 2159 2136 2272 Malgrat 41 51 30½
117 80 WIM Guramishvili Sopiko 2302 2309 2321 Peona I Peo 41 50 34
118 164   Lopez Perdomo Juan David 2118 0     40 50½ 28
119 120 cm Castaner Halster Xavier 2202 2173 2265 Bcn-Vulca 40 50 29½
120 148   Aranda Flores Jordi 2134 2095 2236 Olesa 40 49½ 30
121 113   Mindeguia Guruceaga Juan Jesus 2217 2215   Orvina 39½ 50½ 28½
122 188   Clopes Llahi Judit 2076 2058 2190 Cerdanyola-Mataro 39½ 49½ 27
123 90   Scharrer Patrick 2281 0   Jambo 39½ 48½ 33½
124 204   Campos Cayuelas Marc 2058 2046 2169 Scc Sabadell 39 49 27½
125 85 FM White Michael J R 2289 0   Oxford 39 48½ 27½
126 141   Ferreira Henrique Camara 2151 0   Goiania-Goias 38½ 47½ 29½
127 191   Molinero Martin Joan 2072 2090 2136 Sant Adria 38 47½ 25½
128 116 WIM Chirivi C Yenny Astrid 2210 0     37½ 48½ 25½
129 92 FM Ayza Ballester Jordi 2277 2276 2330 Bcn-Vulca 36 45 30
130 174   Ribera Pane Jaume 2100 2104 2188 Mollerussa 36 45 22½
131 268   Mir Vinas Pau Jose 1938 1902 2007 Ideal Clave 35 43 22½
132 144   Guso Llorca Jordi 2150 2147 2215 Gerunda 34½ 44½ 24½
133 238   Vidal Zamora Alex 2014 2011 2208 Santa Eugenia 34½ 43½ 22½
134 146 cm Pruja Ramirez De Cartagena Mar 2136 2106 2303 Gerunda 33 41 27
135 102 cm Barbero Senidic Alejandro 2244 2206 2345 Jake 5 44 55 33½
136 140   Shteinberg Vladimir 2154 0   Givatayim 5 44 54 32
137 180   Moreno Martin Daniel 2091 2080 2251 Sant Andreu 5 43½ 54 31
138 152   Tallo Dominguez Imar 2129 2120 2237 Igualada 5 43½ 52 30½
139 202   Burton Graham P 2061 0   South Wales Dragons 5 43 53 28½
140 167   Hoffmann Lukas 2117 0     5 43 52½ 29
141 118 cm Perez Campos Adria 2206 2204 2307 Ateneu Colon 5 42½ 53½ 30
142 172   Molano Lafuente Ismael 2107 2066 2140 Montornes 5 42½ 53 28
143 82 FM Garcia Jimenez Francisco Javie 2297 2282 2345 Jake 5 42½ 52½ 32½
144 143   Lillo Castay Victor 2150 2166 2220 Figueres 5 42 51 30
145 165   Sabria Batlle Pol 2117 2166 2221 Santa Eugenia 5 41½ 52 27½
146 231   Galvan Ruiz Mario 2019 1998   Anand 5 40½ 51 26
147 208 WFM Franco Valencia Angela Maria 2056 0     5 40½ 49½ 26½
148 145   Garcia Molina Francisco Miguel 2144 2119   Motrileña 5 40½ 47½ 30
149 149 nm Ridameya Tatche Jose Miguel 2133 2126 2197 Montcada 5 40 51 29½
150 115   Blodstein B 2213 0   Givatayim 5 40 51 26
151 169   Dominguez Marquez Cecilio 2115 2129 2169 Aragones 5 40 51 23½
152 248   Sandstrom Anders 2003 0     5 40 50 25½
153 195   Salvador Mura Sergi 2067 2081 2200 Passio 5 40 49½ 25
154 153   Castellano Egea Einar 2128 2135 2256 Sant Andreu 5 40 49 29½
  159   Ayala Abenza Jose Luis 2120 2092 2190 Bcn-Vulca 5 40 49 29½
156 205   Fabregas Fontanet Antonio 2057 2083 2124 Foment 5 39½ 49 27
157 196   Meseguer Pallares Roque 2067 2042 2174 Alcanar 5 39½ 48½ 25
158 269   Rodriguez Fernandez Cristian A 1936 1906   Caja Canarias 5 39 49 25½
159 319   Perez Otero Joan Antoni 0 0 2232 Agusti 5 38½ 48½ 28
160 199   Hernando Rodrigo Inmaculada 2066 2024 2118 Jake 5 38½ 48 24½
161 247   Riondino Michele 2004 0   L'Alfiere 5 38½ 46 24½
162 236   Jane Besora Esteve 2017 1990 2156 Cardona 5 37 46 22½
163 237   Scholzen Wolfgang 2017 0   Turm euskirchen 5 36½ 46 22
164 217   Belles Bulta Josep 2040 2069 2168 Cornella 5 35½ 43½ 22½
165 170   Saenz Narciso Miguel Angel 2113 2099   S.A. Logroñesa 5 34 44½ 20½
166 229   Delcadillo Torrico Felipe 2021 2015 2109 Tres Peons 5 33½ 42 22
167 249   Briseid Hakon 2002 0   Akademisk Sjakklubb Oslo 5 32 40 20
168 75 FM Genutis Mindaugas 2317 0   Montalitus Kaunas 45½ 56 32½
169 134   Minina Veronika 2166 0     42½ 52 27½
170 142 cm Macaya Ruiz Alfons 2150 2178 2255 Santcugatenca 42½ 51½ 29½
171 261   Aboy Nieto Pablo 1949 1863   Alexandre Bóvila 42 53 25
172 273   Meneses Gonzalez Kevin Moises 1916 1777   Caja Canarias 42 52½ 27½
173 219   Sanchez Ibern Eric 2038 2016 2121 Sant Marti 41½ 50 27
174 161   Alonso Castillo Sergio 2118 2124 2224 Igualada 41 51½ 30
175 151   Sharaibi Olufemi 2132 2135 2108 Jake 41 51 29
176 183   Garriga Sole Pedro 2083 2072 2198 Malgrat 40½ 51½ 24½
177 136 cm Sanchez Lopez Juan Manuel 2163 2126 2241 Jake 40½ 50½ 28
178 178   Ribera Nebot Joan 2096 2113 2172 Santpedor 40 50½ 23½
179 214 cm Severri Arrese Carlos 2042 2064 2129 Lira 40 47½ 25½
180 177   Cannon Richard J 2098 0     39 50 26½
181 133   Jiretorn Eva 2167 0     38½ 48 27½
182 266   Vallbona Domingo Joan 1942 1938 1992 Uga 38½ 47½ 22
183 209   Rodriguez Dobladez Victor H 2053 2031   Santa Ana de Tudela 38½ 47 26
184 184   Machin Arbelo Pedro Alexis 2082 2042   Sauzal 38 47½ 25½
185 179   Ortells Perez Victor 2096 2056   Caja Canarias 38 47½ 24½
186 315   Mossiaguine Allan 0 1800   Metapontum 38 47 22½
187 185   Segarra Calderer Albert 2080 1965 2094 Barbera 37½ 47 24½
188 220   Rojas Fernandez Andres 2037 2049 2138 Sant Marti 37 44 21½
189 200   Roca Diaz Miguel Angel 2065 2075 2155 Sitges 36½ 46½ 24½
190 206   Balague Canadell Jordi 2056 2093 2173 Figueres 36 45½ 23
191 258   Rivas Crespo Alexander 1961 1964   Caja Canarias 36 44 18½
192 243   Walter Travella German 2006 2006 2084 Comtal 35½ 45 21½
193 276   Ferrandiz Iserte Albert 1910 1951 2073 Sant Andreu 35½ 44½ 21
194 230   De Francisco Y De Diego Felipe 2019 2025   Castilla La Mancha 35 44 23
195 223   Cemborain Oricain Alfonso 2033 1965   Gazteperriaka 35 44 21
196 251   Cahue Soria Francisco 1999 1721 2005 Maragall 34½ 43½ 18
197 171   Rosell Formosa Jaime 2108 2092 2177 Sant Sadurni 34½ 43 23
198 158   Llerins Bonet Ricardo 2120 2121 2213 Sant Marti 34 42½ 24
199 129 FM Esquivel Luis 2178 2183 2217 Tres Peons 4 41½ 51½ 27½
200 197   Delgado Pico Lluis 2066 2062 2146 Colmena 4 41 51½ 25½
201 309   Sanahuja Bardina Pere 0 2092 2144 Scc Sabadell 4 40½ 51½ 26½
202 233   Scalzi Evans Federico 2018 1990 2120 Lira 4 40 50½ 20½
203 212   Nadal Garcia Lluis 2048 2032 2091 Uga 4 39½ 49 26½
204 221   Tollefsen Vegard 2035 0   Narvik SK 4 39½ 49 25½
205 257   Marina De La Torre Ivan 1970 1978 2078 Gran Penya 4 39½ 48 23
206 112 cm Pellus Ruiz Josep 2219 2217 2292 Barbera 4 39 50 25½
207 255   Morello Guido 1978 0   Alfieri di Rei 4 38½ 49 20
208 201   Subirachs Mancebo Guillem 2063 2060 2144 Peona I Peo 4 38 47½ 23½
209 228   Tebar Ramon Juan Bosco 2026 2056 2090 Cornella 4 38 47½ 21½
210 242   Catarineu Navines Federico 2010 2028 2132 Ideal Clave 4 38 46 24
211 160 cm Castells Briones Miquel 2119 2124 2197 Uga 4 37 47½ 23½
212 173   Bardera Gil Sergi 2101 2072 2185 Colmena 4 37 47 25
213 311   Fredriksen Jan Gunnar 0 1950   Akademisk Sjakklubb Oslo 4 37 46½ 22
214 253   Amato Giampiero 1993 0   Stvenage UK 4 36½ 46 24½
215 224   Fournier Camille 2033 0   Condom 4 36½ 46 21
216 285   Garcia Castellote Daniel 1874 1773 1982 Peona I Peo 4 36½ 45½ 19
217 274   Ferrier Yvonne 1916 0   Botwinnik 4 36 45 21½
218 263   Quero Ortega Juan 1946 1938 2022 Prat 4 36 45 20½
219 286   Duran Pinilla Daniel 1871 1906 2007 Colònia Güell 4 36 44½ 20
220 281   Moya Arau Carles 1886 1751 2065 Peona I Peo 4 35½ 44 18½
221 175   Prats Rodriguez Juan Bosco 2099 2089 2227 Colònia Güell 4 35 44½ 23
222 288   Shatko Danil 1863 1809 2128 Jake 4 34½ 43½ 18
223 265   Duran Gutierrez Juan Luis 1944 1930 2065 Cerdanyola-Mataro 4 33½ 41 18
224 270   Garnier Alain Robert 1932 1900 2001 Jake 4 33½ 39½ 17½
225 176   Adamopoulos Ioannis 2098 0   Pas Iason Messinis 4 33 43½ 19½
226 271   Raich Armendariz Luis Adrian 1927 0 1979 Uga 4 32½ 41½ 17½
227 215   Martin Valentin Francisco 2041 2003 2110 Tres Peons 4 31½ 41 21½
228 244   Leon Escoda Manel 2004 2030 2094 Cornella 4 31 41 17½
229 225   Roche Peris Eduard 2031 1951 1990 Catalunya 4 31 40 16½
230 240   Portoles Cebria Jose 2011 2107 2135 Santcugatenca 4 29 36½ 16
231 279   Lopez De Castro Joseph 1902 0     4 29 35½ 13
232 277   Alcaraz Lopez Francesc 1909 1946 2036 Ateneu Colon 4 28½ 35½ 13½
233 284   Rudolph Klaus 1878 0   SU Ebersberg 39½ 49½ 26½
234 192   Bonnez Finn 2071 0   Copenaghen 38½ 48½ 22½
235 226   Julbe Canet Josep 2027 2030 2088 Foment 38 46 22
236 260   Virzi Ettore 1950 0   Societa Scacchistica Mila 37 46½ 17
237 267   Cucarella Montell Angels 1941 1950   Alzira 36½ 45½ 22
238 239   Frances Cuscullola Oriol 2012 1991 2133 Lleida 36½ 44½ 21½
239 232   Reyes Lopez Daniel 2018 2017 2086 Rapita 36 45 24½
240 293   Barbosa Rubies Laia 1835 1819 2001 Balaguer 34½ 42 18½
241 272   Serra Vilaro Agustin 1925 1925 2018 Comtal 33 42½ 17
242 218   Caballe Sasot Roger 2040 2059 2110 Tres Peons 33 41½ 20
243 234   Valarezzo Ricard Pedro 2017 2029 2139 Torrenegra 33 41 18½
244 210   Chalmeta Torredemer Enric 2053 1974 2058 Colònia Güell 31½ 40½ 20
245 318   Edakina Anastasia 0 1264   OSS 31½ 40½ 19
246 256   Barragan Hernandez Manel 1974 1877 1978 Maragall 31 40 17
247 300   Marin Benito Carla 1785 1718 1933 Peona I Peo 31 38½ 13
248 290   Bise Fenoy Jordi 1852 1876 1935 Cornella 30½ 38 12½
249 154   Hallerod Ralph 2126 0   Wasa 29½ 37½ 16
250 245   Jacquias Percival 2004 2007 2103 Aragones 28½ 36 14
251 194   Benitez Perez Joaquin 2069 2091 2167 Gava 3 41 50½ 20
252 193   Sesma Rubio Patxi 2070 2106   Santa Ana de Tudela 3 40½ 51 22
253 132 cm Sanchez Perales Ezequiel 2170 2187 2266 Sant Marti 3 38½ 48½ 24
254 252   Tejada Gomez Juan V 1998 1926 2016 Lira 3 38½ 47 17
255 310   Boloix Pahissa Xavier 0 1953 2066 Cornella 3 38 47 18
256 186   Rodriguez Pardo Fernando 2078 2089 2189 Sant Adria 3 35½ 45 21½
257 262   Chitrit Norbert 1947 0   ASC BNP Paris 3 35 42½ 15
258 313   Fentes Caceres Daniel 0 1889 1889 Catalunya 3 34½ 43½ 20½
259 275   Eguia Cambero Ignacio 1915 1797   URA 3 33½ 42 15½
260 306   Scharrer Isabel 1568 0   Richter / Lask 3 33½ 42 14
261 295   Rakhmanov Albert 1828 0 1971 Blanes 3 32 39½ 14
262 181   Arias Castanedo Jacinto 2091 1980   Unamuno de Salamanca 3 31 41½ 16½
263 292   Tallo Dominguez Kirian 1845 1779 1972 Igualada 3 31 40 15
264 287   Prats Cabaces Lluis 1866 1868 1924 Reus Ploms 3 31 37½ 13
265 298   Massip Grovas Ramon 1803 1796 1896 Tres Peons 3 30½ 37½ 12
266 254   Tardio Fran Emilio 1989 1950 2074 Tres Peons 3 28½ 34½ 16½
267 316   Ramos Alvarez Maximo 0 1779 1976 Lira 3 26 31 11
268 150 cm Pros Heras Jordi 2132 2171 2231 Reus Deportiu 40½ 49½ 21½
269 126   Accensi Estrada Miguel Angel 2186 2199 2234 Rapita 39½ 48 20
270 54 IM Hernando Rodrigo Jose Maria 2377 2357 2419 Montcada 36½ 44½ 19
271 294   Fernandez Diaz Leonardo 1831 1880   Caja Canarias 34 43 15½
272 291   Otero Salgas Jordi 1852 1815 1957 Cassa 33½ 42½ 12½
273 289   Terrones Launes Mireia 1856 1865 2019 Mora D'ebre 33 42 12
274 301   Romeo Ros Joaquin 1782 0 1885 Escola Escacs De Bcn 31½ 39½ 17½
275 259   Rasmussen Jesper 1956 1918 2024 Barceloneta 30½ 38 13½
276 222   Palacios Pena Gerardo 2034 1989 2194 Colònia Güell 29 37 12½
277 282   Erikstad Olav 1884 0   Akademisk Sjakklubb Oslo 29 36 15
278 38 IM Gonzalez Rodriguez Jorge A 2421 2418 2465 Figueres 2 44 55 18½
279 203   Moratinos Izquierdo Francisco 2058 2059 2066 Tres Peons 2 34½ 43 15
280 155   Garcia Miracle Joan Josep 2122 2111 2218 Gran Penya 2 32½ 41½ 18
281 304   Siegel Rainer 1685 0     2 31 39 11
282 163   Fernandez Gonzalez Julio Honor 2118 2098 2149 Granollers-Canovelles 2 30½ 40½ 13
283 246   Rios Torondell Jaume 2004 2005 2089 Santcugatenca 2 27½ 36½ 12
284 303   Mateos Hurtado Pablo 1709 1668 1782 Vilobi 2 27 34 6
285 299   Escobar Figueroa Sandra 1794 1751 1952 Congres 2 27 33½ 8
286 314   Hossain Shamin 0 1850     2 25½ 31½ 7
287 108 cm Martorell Aguado Joan 2226 2233 2313 Malgrat 35½ 46½ 14
288 241   Diaz Moron Agustin 2011 2023 2173 Granollers-Canovelles 31 40½ 10½
289 278   Torres Herrero Joan Manel 1902 1820 1880 Jake 31 38 10½
290 283   Lopez Forn Marc 1881 1839 2075 Peona I Peo 28 35½
291 305   Sanchez Coves Juan Josep 1579 1652 1767 Tres Peons 27 33½ 7
292 308   Garcia Extremera Manuel 1449 1380 1723 Lira 26 33½
293 157   Marza Vendrell Conrado 2121 2111 2182 Cornella 1 32 41 10
294 307   Vega Masmitja Ricard 1463 1397 1700 Mollet 1 25½ 31 6
295 302   Gonzalez Romero Alejandro 1745 1805 1890 Peona I Peo ½ 30 38
296 18 GM Heberla Bartlomiej 2510 0     0 40 50 0
  19 IM Czakon Jakub 2510 0     0 40 50 0
  24 GM Jedynak Radoslaw 2500 0     0 40 50 0
  60 FM Draoui* Najib 2362 0     0 40 50 0
  64   Sanjay N 2355 0     0 40 50 0
  70 FM Reutsky Sergei 2344 0     0 40 50 0
  91 FM Cohen Or 2278 0   Irony Tel Aviv 0 40 50 0
  119   Svendsen Bertil 2205 0   Kragero Sjakklubb 0 40 50 0
  121 WIM Kashlinskaya Alina 2201 0   Dvorkovicha 0 40 50 0
  123   Barrantes Munoz Hugo Pedro 2200 2158   Peña Oromana 0 40 50 0
  125 WIM Priya P 2190 0     0 40 50 0
  139   Perez Garcia Roberto 2154 2175   Alekhine Espartinas 0 40 50 0
  147   Foglia Maurizio 2135 0   Circolo Scachi Castelfiga 0 40 50 0
  182 FM Laith Kasib 2088 0     0 40 50 0
  198   Sanchez Obregon Diego 2066 2053 2134 Sant Marti 0 40 50 0
  211 WFM Grigoryan-Lyell Meri 2053 0   West London Chess Club 0 40 50 0
  216   Vagle Raymond 2041 0   SOSS 0 40 50 0
  227   Reyniers Pieter 2027 0     0 40 50 0
  250   Andreeva Arina 2001 0     0 40 50 0
  264   Gil Gil Antoni 1944 1960 2044 Montcada 0 40 50 0
  312   Valencia Juan Pablo 0 1940     0 40 50 0
  317   Santos Ruiz Alvaro 0 1600   Canarias 0 40 50 0
  320   Bimbatti Dorante Gian Carlos 0 0 1990 Cerdanyola-Mataro 0 40 50 0
  321   Saez Aguello Josep Mª 0 0 1905 Olesa 0 40 50 0
  322   Sanchez Ricardo Alex 0 0 1700 Catalunya 0 40 50 0
321 296   Meyer Kuno 1813 1776 1862 Santpedor 0 36 46 0
322 297   Ayllon Barranco Miguel 1803 1856 1917 Catalunya 0 28 35 0